Květinový ateliér Hana Žabková
  
  

Svatba je jedním z nejdůležitějších okamžiků našeho života… Nezastupitelnou  roli v této slavnostní chvíli  i následných vzpomínkách hraje – vedle jiného –  také místo, kde se samotný obřad odehrává….Pro mnohé z nás je místem z důležitých, spojený s naším životem, svázaným s námi jakýmsi poutem… Nebo místem, které se nám zkrátka „jenom“ líbí….Přináším Vám z našeho okolí ty – dle mého názoru – nejkrášnější….

 

 

Nové Město nad Metují – zámek
– romantické prostředí novoměstského zámku nabízí možnost uzavření civilního i církevního sňatku, civilní v krásném sále či zámecké zahradě, církevní pak v zámecké kapli….svatební hostinu  lze uspořádat v zámeckém baru či nedalekém Pekle – malebném místě obklopeném lesy….
(foto internet)

Hejtmánkovice – Jízdárna
-nádherné, kouzelné místo s neuvěřitelnou atmosférou…romantika tu dýchá na každém kroku… areál pro svatební den přímo stvořený…ideální pro svatby ve stylu vintage, rustik, provance, koňské romance… pro své „ANO“ můžete vybírat z několika zákoutí… altán u jezírka, zimní zahrada u jezírka, vyhlídka se stromy na kopečku, nádvoří… krásný obřad za každého počasí budete mít v místní stodole… svatební hostinu pak v místní Tančírně…s možností veškerého pronájmu, vlastního cateringu…děti si odnesou zážitek ze zvířecích obyvatel, snoubenci  z možnosti focení s „koňským hřbetem“…a pokud si pronajmete i penzion, budete si moci prožitek svého svatebního dne užít o něco déle…
(foto: jizdarna-hejtmankovice.cz, De la Fleur květinový ateliér)
Česká Skalice – Vila Čerych
– místo, které má ducha, místo s atmosférou 20. let minulého století pro komorní svatební obřad… uzavření manželství lze uskutečnit pod širým nebem v několika zahradních zákoutích – altán, místo pod schodištěm či u jezírka, ve vile pak v pánském pokoji či velké jídelně…následně s možností svatební hostiny včetně ubytování svatebních hostů….
(foto De la Fleur a FB Vila Čerych)

Ratibořice – zámek
– svatební obřad v pohádkovém „kraji“, nadohled Babiččinu Údolí, odehrávající se ve vstupní hale v 1. patře zámku či pod širým nebem v zámeckém parku s atmosférou doby Babičky Boženy Němcové….
(foto Správa zámku Ratibořice)

Hořičky – Vila Barbora
– z Babiččina údolí coby kamenem dohodil…. v krásném prostředí prvorepublikové vily  s Barunčinou vyhlídkou na dohled se ocitnete v pohádce…. svatební den na jednom místě, obřad v zahradním altánku, hostina v interiéru vily, vyhlášená kuchyně, ubytování svatebních hostů….idylické místo s kulisou venkova…..to je svatba vskutku pohádková…. 
(fotky vilabarbora.cz)

 

Josefov
–  místo působící jako zjevení v ponurých uličkách starobylé pevnosti… obřadní sál v budově Nové radnice nabízí překvapivě krásný prostor pro svatební obřad…kulisa starého vojenského opevnění dodá svatebním fotkám zvláštní kouzlo…
(fotky web Jaroměř-Josefov)

Hospital Kuks
– nově zrekonstruované prostory barokního hospitalu nedaleko Dvora Králové nad Labem nabízí pro uzavření manželství hned několik míst v celém areálu této památky …pro civilní obřady lapidárium se sochami Ctností a Neřestí, barokní lékárnu, zahradu či zahradní altán…pro obřady církevní pak  kostel Nejsvětější Trojice…Svatební hostinu  lze uspořádat ve Šporkově Mlýně….
(foto Hospital Kuks)

Malá Úpa – kostel sv. Petra a Pavla
– krásný, venkovský a nejvýše položený kostelík u nás…. uprostřed horské vesničky, obklopen vrcholky Krkonoš….poklidná atmosféra časů minulých…čas jakoby se zastavil…
(foto internet)

Sněžka – Krkonoše
– nezvyklé místo pro svatební obřad nabízí nejvyšší vrchol ČR….do výšky 1603 m.n.m. dopraví snoubence nová lanovka z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu….nevšední zážitek může pokazit jen počasí, ovšem pokud vyjde, ocitnou se na prahu manželství  “ v oblacích“…
(foto azfotograf.cz, snezka.net, De la Fleur)

 

Adršpach
– malebná přírodní scenérie Adršpašských skal…tajuplné Skalní město…pískovcové útvary tyčící se nad hladinou jezera…místo jako stvořené pro uzavření manželství milovníků přírody či vyznavačů horolezectví…možnost sňatku u jezera nebo na vrcholku skal….
(foto web)

 

Jilemnice – Sloupová síň
– budova bývalého jilemnického pivovaru skrývá neobvyklý, přesto úžasný reprezentativní prostor hodný svatebního obřadu…krásný klenutý strop „podepřený“ sloupovím, jemuž, stejně jako celé síni, dodává zvláštní atmosféru jeho nasvícení….při focení v přilehlém parku pak můžete potkat i Krakonoše…
(foto Jilemnický pivovar a De la Fleur)

Hradec Králové – Jiráskovy sady
– první z hradeckých sadů, v nichž je možné uzavřít sňatek pod širým nebem…své „ANO“ můžete vyslovit mezi rozkvetlými květinovými záhony či v krásném altánu….
(foto web Hradec Králové)

Hradec Králové – Šimkovy sady
– další z královéhradeckých sadů prošly celkovou revitalizací a nabízí tak další možnost uzavření manželství pod širým nebem ve víru velkoměsta…..a neopakovatelné kouzlo svatebního obřadu na dřevěném molu místního jezírka….
(foto web Hradec Králové)

 

Hradec Králové – Šrámkův statek
– místo s venkovskou atmosférou uprostřed velkoměsta v části Piletice….velmi milý a vstřícný personál, díky kterému prožijete pohodový svatební den….můžete zde uspořádat jak svatební hostinu – v původní dřevěné stodole a zatančit si v prostorách baru nebo i celý svatební obřad….
(foto web Šrámkův statek)

 

Chlumec nad Cidlinou – zámek Karlova Koruna
– majestátní panské sídlo je vyhledávaným místem pro svatební den….romantický svatební obřad lze uspořádat hned na několika místech, záleží pouze na Vás, jaký zámecký prostor vyberete – zámecká zahrada pro svatbu pod širým nebem, nádherný Mramorový sál v interiéru zámku či prostory zámecké oranžerie pro civilní obřad…zámecká kaple pro svatbu církevní….
(foto web zámku Karlova Koruna)

Kunětická hora
– kulisa starobylého hradu jako tichý svědek svatebního obřadu….místo dýchající zvláštní atmosférou….jako stvořené pro svatební obřad ve stylu středověku…i důstojné prostředí pro svatbu současnou….
(foto web hradu Kunětická hora, www.npu.cz, vyletnik)

 

Krňovice – skanzen
– přírodní areál s možností prožití svatebního dne netradičně….nabídka svatebního obřadu pod širým nebem či v některé ze staveb včetně uspořádání svatební hostiny…projížďka koňským povozem či historickým automobilem…svatba v Krňovicích tak bude nevšedním zážitkem….
(foto Podorlický skanzen Krňovice)

 

Opočno – Mariánský kostelík
– snoubenci vyhledávané místo civilního svatebního obřadu….krásné prostředí pro komorní svatbu…
(foto web Opočno)

 

Potštejn – hrad
– romantické, až magické místo pro svatební obřad nabízí uzavření civilního i církevního sňatku s kulisou trosek mohutného hradu… 
(foto net, web Potštejn)

Častolovice – zámek
– snoubenci stále častěji vyhledávané místo pro svatební den…možnost uzavření civilního i církevního sňatku….prostory Rytířského sálu, Obřadní síně, kaple Božího těla či růžové zahrady coby svědci vyřčeného „ANO“….a v zámecké zahradě společnost bílých daňků….
(foto net, zámek Častolovice)

 

 Doudleby nad Orlicí – zámek
– nevelký, o to půvabnější zámek v renesančním stylu s unikátní sgrafitovou výzdobou je tím pravým místem pro pohádkově romantickou svatbu… pro novomanželské  „ANO“ můžete zvolit zámeckou obřadní síň, Zrcadlový sál nebo zámecký exteriér (prostor před zámkem či zahradu)… svatební hosté si čekání na čerstvé novomanžele jistě rádi zkrátí procházkou zámeckým parkem či přilehé obory…
(foto fb profil a www.zamek-doudleby.cz)

 

Kostelec nad Orlicí – Nový zámek
– reprezentativní sídlo rodu Kinských poskytne nádherné prostory pro svatební den….v jeho interiérech se budete cítit jako v pohádce…manželský slib pronesete za doprovodu houslí či  klavíru v Zrcadlovém sále či zámecké zahradě pod vzrostlým platanem….a během Vašeho focení v krásných zámeckých interiérech může být pro svatebčany připraveno pohoštění v zámecké kavárně, kde lze uspořádat také svatební hostinu….
(foto Nový zámek Kostelec n O., www.zarecky.com)